měření zraku

Jak to u nás probíhá?

Objektivní metoda

ddddd

Subjektivní metoda

ggggg

Online objednání na měření zraku

měření zraku

Refrakci, neboli měření zraku za účelem zjištění dioptrického stavu oka, potřebného pro kvalitní zhotovení optické pomůcky – brýlí v Optice Effatha provádí lidé s potřebným vzděláním a praxí. Toto měření se provádí na nejnovějších přístrojích, které umožňují co nejpřesnější zjištění dioptrického stavu oka. Tato objektivní metoda se dále posuzuje a vyhodnocuje se subjektivní metodou a specifickými potřebami klienta.
Je dobré, když si klient vyhradí pro tuto službu asi 30 minut. Většinu měření provádíme bez čekání, ale je možné a lepší, se telefonicky objednat. Toto měření se váže ke zhotovení brýlí a nenahrazuje kompletní oftalmologické vyšetření. Měříme dioptrický stav oka.

Měření přizpůsobené vašim potřebám

Týkají se nejčastěji volnočasových a pracovních činnosti, při kterých obvyklá čtecí vzdálenost cca 40 cm nevyhovuje. Je to třeba práce na počítači, hra na hudební nástroj, třídění dokladů nebo součástek do vysokých regálů nebo posuzování kvality velmi malých výrobků. Aby klient při těchto činnostech dobře a pohodlně viděl, je nutné v konečné dioptrické hodnotě je zohlednit.

Subjektivní metoda

Princip subjektivní metody spočívá v tom, že si klient nasadí zkušební obrubu, upravíme mu ji podle jeho parametrů hlavy a postavení očí a výměnou sklíček různých dioptrií zjišťujeme, co a jak klient vidí na obrazovce nebo na čtecí tabulce. Klient přitom vyhodnocuje ostrost a pohodlí předkládaného textu s různou velikostí písmen nebo číslic. Velmi důležitá je zde vzájemná komunikace, aby klient dokázal co nejpřesněji říct, co vidí a jak to vidí. Výsledkem je dioptrická hodnota, přes kterou vidí klient dostatečně ostře a pohodlně na vzdálenost, kterou si určí.

objektivní metoda

Dioptrický stav oka změříme objektivně na autorefaktometru. Měření je bezbolestné a bezdotykové. Klient si opře čelo a bradu do opěrky a sleduje obrázek v přístroji. Uvolní se akomodační napětí v oku a přístroj provede měření sférické, popřípadě cylindrické hodnoty, které oku jakoby „chybí“. Podle takto získaných výsledků však brýle zhotovit nemůžeme, protože do procesu vidění výrazně vstupuje subjektivní vjem, který měříme subjektivní metodou.

Effatha | © Copyright 2020 | Patrikorsak.cz |