Vychytávky

příslušenství k brýlím

Dnes existuje mnoho pomůcek a „vychytávek“, které usnadňují používání brýlí a prodlužují jejich životnost. Je dobré se na ně alespoň podívat, protože nejsou cenově náročné a udělají dobrou službu.

Šňůrky a řetízky

V nabídce jsou v nejrůznějších barvách i provedeních: klasické jednobarevné, sportovní silnější a vícebarevné, silikonové průhledné, kožené, kovové zlaté i barevné, korálkové, perlové apod. Některé jsou v dárkovém balení – vhodné jako dárek!
NOVINKA – dekorativní šňůrka. Velmi praktická a elegantní šňůrka, která vypadá jako řetízek nebo náhrdelník s očkem pro uchycení brýlí. Pro ty, kdo se chtějí odlišit!

Hadříky

K péči o brýle patří i čištění skel. Velmi praktické jsou hadříky z mikrovlákna, určená speciálně pro čištění brýlových skel. Vyšší gramáž a speciální úprava textilie zaručuje snadné a dokonalé vyčištění brýlových skel, samozřejmě po předchozím navlhčení skel buď sprejem, nebo pod čistou vodou. Nabízíme je také v praktickém balení spolu se sprejem na brýle – vhodné jako dárek. NOVINKA: hadříky proti mlžení skel! Jsou napuštěny antikondenzační látkou, která zajišťuje rychlejší odmlžení skel a menší intenzitu případného zamlžení. Praktické zejména pro kuchařky při vaření, zahradníky ve sklenících nebo sporty v zimním období.

Pouzdra

Optika Effatha nabízí široký výběr brýlových pouzder v různých barvách a velikostech. Velikost pouzdra musí odpovídat velikosti brýlové obruby. Pouzdro má brýle především chránit před poškozením, ale může být zároveň i hezkým módním doplňkem. Ke značkovým brýlím dostáváte u nás pouzdro zdarma.

Koncovky za uši
pro děti

Pomáhají, když dítěti brýle „sjíždí“ z nosu, přestože je má za ušima dostatečně zahnuté. Tento problém je u dětí poměrně častý kvůli anatomickému tvaru dětského nosu. Silikonové koncovky se navlečou na koncovku brýlí a obruba se stává na obličeji stabilnější. Koncovky jsou ze zdravotně nezávadného silikonu určeného pro děti.

Spreje

Velmi oblíbenou a osvědčenou produktovou řadou čistících sprejů je značka ČIBR, kterou nabízíme v celé výrobní škále: spreje lihové, bezlihové, antikondenzační i poslední novinku speciální sprej na sluneční brýle. Bezlihový a protimlžící sprej nabízíme také v ekonomicky výhodnějším 100 ml balení.

okluzory

Slouží k zakrytí zdravého oka při strabismu, aby se šilhající oko naučilo správnému postavení. Zdravé oko musí být úplně zakryté, aby nedostávalo zvenku žádné podněty.
Nejlepšího efektu zakrytí dosáhneme s náplasťovým okluzorem, který se lepí přímo na obličej. Má tělovou barvu a splývá s pokožkou. Součástí balení jsou však i samolepky s dětskými motivy pro větší atraktivitu a motivaci dětí k nošení. Vyrábí se ve dvou velikostech a jsou volně prodejné i na recept. Plstěné okluzory jsou vhodné pro děti, které buď kvůli alergii, nebo z jiného důvodu nemohou nosit okluzor nalepovací. Jsou vyrobené z plstěného materiálu a nasazují se přímo na brýlovou obrubu. Vyrábí se v různých barvách a jsou na nich vyšité různé dětské motivy. Rozlišujeme pravostranné, levostranné a obojstranné podle druhu strabismu. Ekonomicky nejvýhodnější jsou nalepovací gumové okluzory, které se lepí na vnitřní stranu brýlového skla. Používají se u lehčích forem strabismu.

Effatha | © Copyright 2020 | Patrikorsak.cz |