skla

skla

Výběr skel je stejně důležitý, jako výběr obrub. Rádi Vám sdělíme všechny možnosti, které brýlová prodáváme s vrstvou tvrzeného laku nebo ještě lépe s vrstvou antireflexní ANTIREFLEXNÍ VRSTVA – je nejčastější úprava plastových nebo minerálních skel. Tato vrstva zajišťuje zmírnění odlesků ze světelných zdrojů a způsobuje větší průhlednost skla a pohodlnější a jasnější vidění. Nanáší se spolu s hydrofobní vrstvou, která zajišťuje snadnější čištění a odpuzuje prach. skla mohou poskytnout.

SKLA PRO ŘIDIČE

XTRActive – plastová, samozabarvovací skla, která díky speciální vrstvě reagují i za čelním sklem auta. V nabídce jsou pouze v šedé barvě.

Drivewear – plastová, samozabarvovací, POLARIZAČNÍ skla. Jsou určena pro náročnější řidiče do měnících se světelných podmínek např. přejíždění z prudkého světla do stínu, mokrá sluncem ozářená vozovka, různé druhy oslnění apod. Odstín zabarvení se mění v závislosti na světelných podmínkách od hnědé přes šedo – zelenou až po měděnou v intenzitě 20 – 70%

SKLA NA POČÍTAČ

Mohou mít označení také interiérová nebo pracovní skla, protože zajistí pohodné vidění na blízko a tzv. pracovní vzdálenost, kterou je deska pracovního stolu, monitor, pokladna, apod. Není na nich žádný viditelný předěl a jejich velkou výhodou je, že vidíte ostře do blízka, na počítač i na klienta, který sedí před Vámi, aniž byste museli sundávat brýle. Přináší velký pracovní komfort. Svojí konstrukcí však nejsou určeny k nošení do dálky, jako multifokál.

MULTIFOKÁLNÍ SKLA

Jsou to skla, přes která vidíte ostře do dálky, na počítač i do blízka. Tyto skla vypadají v brýlích jako skla jednoohnisková. Není na nich žádný předěl nebo „čárečka“. Jsou vyrobeny tak, že ve spodní části jsou dioptrie na čtení a směrem nahoru dioptrií postupně přibývá (nebo ubývá podle typu vady) tak, že v horní části, v místě středu zornice, jsou dioptrie do dálky. Říkáme, že dioptrie probíhají v koridoru a podle jeho šířky dělíme multifokální skla do několika kategorií. Mimo tento koridor dochází k mírnému zkreslení vidění, které se vykompenzuje pootočením hlavy. Vidění přes multifokální skla je trochu jiné, než přes skla jednoohnisková, ale návyk je příjemnější a rychlejší než u dřívějších bifokálních skel. Při výběru obrub není dnes už zákazník nijak limitovaný. Při respektování technických možností, se kterými vám rádi poradíme, lze úspěšně sladit estetickou a funkční stránku s vámi vybranou obrubou.(odkaz na výběr obrub).

 

DIOPTRICKÁ SLUNEČNÍ SKLA

Vedle samozabarvovacích skel je to další varianta, jak čelit ostrému slunci ať už v létě nebo v zimě. Pokud nosíte brýle do dálky a chcete sluneční brýle, můžete si je pořídit i v dioptrické verzi. Vybere si dioptrickou obrubu podobnou obrubě sluneční a do ní vám zabrousíme dioptrická skla zabarvená na 80% hnědé nebo šedé barvy. Takové brýle jsou od běžných slunečních brýlí k nerozeznání. Jsou však daleko kvalitnější a přinášejí vám pohodlné a ostré vidění.

SAMOZABARVOVACÍ SKLA

Velmi praktická skla pro ty, kteří si chrání oči před sluncem a nechtějí měnit sluneční a dioptrické brýle! Skla reagují na určitou světelnou složku a podle její intenzity se zabarví až do 80% a v místnosti se odbarví téměř do čirého stavu, zbytkoví barva se pohybuje kolem 8%. Vybrat si můžete z odstínu hnědé a šedo-černé. Je možné je vyrobit jak v jednoohniskovém tak i v multifokálním provedení. Rádi Vám na prodejně prakticky předvedeme, jak tato skla fungují.Multifokální skla jsou velkým objevem posledních let a jejich cena koresponduje s přínosem, který svým uživatelům přináší tj. OSTRÉ VIDĚNÍ NA VŠECHNY VZDÁLENOSTI.

Brýle pořád zůstávají NEJBEZPEČNĚJŠÍM řešením vašich refrakčních potíží!

POLARIZAČNÍ SKLA

Plastová, tvrzená skla s polarizační vrstvou, která snižuje oslnění z lesklých ploch, např. vodní hladina, sněhové plochy, mokrá silnice. Výsledkem této vlastnosti je výrazné zlepšení kvality ostrosti vidění v detailech při oslnění z lesknoucích se ploch. Proto jsou vhodná pro řadu sportovních a volnočasových aktivit – rybaření, lyžování, vodní sporty… Velmi dobré zkušenosti s nimi mají řidiči z povolání, kteří je používají jako sluneční nebo sluneční – dioptrické brýle.

Skla do blízka

Kolem 40. roku začíná náš zrak slábnout a tento jev vnímáme nejdřív jako občas neostré vidění, které vyrovnáme tím, že si text dáme do větší vzdálenosti. Později už je tento trik nedostačující, protože nám jsou tzv. „krátké ruce“, text je rozmlžený i ve větší vzdálenosti. Tuto situaci už musíme řešit brýlemi. Oftalmolog nebo optometristi změří zrak a určí přesné dioptrie. Nezřídka se ukáže, že hodnota pravého a levého oka je rozdílná nebo se objeví nízká cylindrická vada. Toto se bez problému řeší korekčními skly.

Při výběru skel do blízka zohledňujeme nejčastější činnosti, při kterých budete brýle používat. Nejčastěji je to čtení, psaní a práce na počítači nebo u pokladny. U posledně dvou jmenovaných jsou velkou výhodou tzv. interiérová skla, se kterými uvidíte ostře do blízka i na monitor nebo zákazníka před pultem.

Na skla používaná při umělém osvětlení doporučujeme kvalitní antireflexní vrstvu pro čistější vidění bez rušivých odlesků.

Skla do dálky

Mohou mít označení také interiérová nebo pracovní skla, protože zajistí pohodné vidění na blízko a tzv. pracovní vzdálenost, kterou je deska pracovního stolu, monitor, pokladna, apod. Není na nich žádný viditelný předěl a jejich velkou výhodou je, že vidíte ostře do blízka, na počítač i na klienta, který sedí před Vámi, aniž byste museli sundávat brýle. Přináší velký pracovní komfort. Svojí konstrukcí však nejsou určeny k nošení do dálky, jako multifokál.

PLASTOVÁ SKLA

Plastová skla se vyrábí v několika variantách. Výběr záleží na velikosti dioptrií, výběru obruby a způsobu používání brýlí. Všechny jsou opatřeny tvrzenou vrstvou proti poškrabání a velmi často vrstvou antireflexní, která zajistí čistější, jasnější vidění bez odrazů. Velkou výhodou plastových skel je, že jsou lehká a odolnější proti rozbití než skla minerální. Objednáváme je v multifokální, samozabarvovací, barevné verzi a brousíme je do všech typů obrub.

Skla při potížích s VPMD

Věkem podmíněná makulární degenerace (VPMD) je dnes velkým problémem se stále narůstajícím počtem pacientů. Dochází k postupné ztrátě zrakové ostrosti, která končí někdy i slepotou. Skla, která doporučujeme těmto pacientům, jsou opatřena speciálním filtrem žluté až žlutooranžové barvy, který odfiltruje tu část světla, která je energeticky nejnáročnější a uleví tak namáhané nemocné sítnici. Tento efekt napomáhá v součinnosti s léčbou ke kvalitnějšímu a spokojenějšímu vidění.

Lupy

Kromě základních modelů lup, které máme stále přímo na prodejně, jsme rozšířili nabídku o lupy hodinářské, vyšívací, lupy pro slabozraké, apod. Speciální lupy vám objednáme podle vašich potřeb např. lupy s větším zvětšením nebo průměrem, lupy s osvětlením, lupový klip na brýle. Toto zboží je vyrobeno převážně v České republice. Se správným výběrem vám rádi a odborně poradíme.

Effatha | © Copyright 2020 | Patrikorsak.cz |